Jak wybrać rakietkę do ping-ponga?

Zanim podejmiesz decyzję, którą rakietkę wybrać, ważne jest, aby ustalić, na jakim poziomie jesteś. Rakietki dla początkujących graczy są zazwyczaj wolniejsze, ale zapewniają lepszą kontrolę. Dla doświadczonych graczy są odpowiednie szybkie rakietki o mniejszej kontroli.

Parametry rakietki

W przypadku rakietek do tenisa stołowego mówimy o prędkości, rotacji i kontroli. Są one wyrażone w skali od 10 do 100. Im wyższa liczba, tym lepsze właściwości.

Grubość okładziny  

Osobom zaczynającym swoją przygodę z ping-pongiem radzimy wybór rakietki z jak najcieńszą okładziną - 1-1,5 mm. Dzięki temu piłeczka nie będzie się szybko odbijała i będzie łatwa do kontrolowania. Wraz z rosnącym doświadczeniem można wybrać rakietkę z grubszą okładziną, ale nie jest wskazane, aby od razu sięgać po tę najgrubszą. Należy pamiętać, że taka rakietka będzie oferowała szybkie uderzenia i równocześnie mniejszą kontrolę. Średnio zaawansowanym graczom ofensywnym radzimy wybrać okładzinę o grubości 1,6-1,8 mm, natomiast dla doświadczonych zawodników ofensywnych mamy w ofercie rakietki z okładziną o grubości 1,9-2,1 mm.

Kształt rączki

Wybór kształtu rękojeści może wpłynąć na styl gry i chwyt, ale pomimo tego radzimy wybrać go na podstawie własnych odczuć. Oferujemy zarówno rakietki z wklęsłą rączką z charakterystycznym przedłużeniem na końcu oraz te o anatomicznym kształcie.