Ochraniacze do jazdy na deskorolce

Podczas jazdy na deskorolce ryzyko upadku jest większe niż podczas jazdy na rowerze. Głównym powodem jest dłuższa droga hamowania. Wywrotki, których nie da się uniknąć bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, mogą być spowodowane wieloma czynnikami, takimi przeszkody na drodze, poruszające się zwierzęta lub nieprzewidywalne ruchy innych osób znajdujących się w pobliżu. Z tych powodów noszenie sprzętu ochronnego jest konieczne, aby bezpiecznie jeździć na deskorolce.

 

Urazy głowy miewają najpoważniejsze, czasami nawet śmiertelne, konsekwencje. Dlatego absolutnie konieczne jest noszenie kasku (może to być kask rowerowy). Warto się również zaopatrzyć w ochraniacze na kolana, łokcie i dłonie. Kolana i dłonie jako pierwsze odczuwają skutki upadków.

 

Wybierając ochraniacze warto pamiętać o tym, że te wysokiej jakości oferują komfort i zwiększoną oddychalność, co docenisz, jeśli będziesz je nosić przez długi czas.

 

Rozmiar ochraniaczy powinien być dobrany do rozmiaru ubrania, ale również należy wziąć pod uwagę grubość rąk i nóg. Ochraniacze nie powinny być zbyt luźne ani zbyt ciasne.