Szanowny kliencie, nasza strona internetowa sportisimo.pl została zdeaktywowana. Na tej domienie nie można już składać zamówień. Jeżeli już kupiłeś u nas towar i chciałbyś go zwrócić, wymienić lub zareklamować, możesz to zrobić, postępując zgodnie z procedurą opisaną w zakładkach na samym dole strony. Nowe zamówienia z wysyłką do Polski można składać przez domenę sportisimo.com, więcej informacji znadziesz tutaj. Dziękuję za zrozumienie!

Konserwacja rolek

Czy przejechałeś na rolkach dużo kilometrów i łożyska wydają dziwne odgłosy? A może masz mocno zużyte kółka lub hamulce? Jeśli tak, to nadszedł czas na czyszczenie lub wymianę zużytych części.

Kółka

Kółka rolek ścierają się przy jeździe, głównie na stronie, z której się odbijasz. W celu zapewnienia równomiernego zużycia wszystkich kółek, a tym samym przedłużenia ich żywotności, konieczne jest ich przekładanie.

Łożyska

Łożyska brudzą się i niszczą pod wpływem wody i kurzu, dlatego po pewnym czasie konieczna jest ich konserwacja.

 

Prawie każde łożysko można zdemontować i wyczyścić. Po wyjęciu go z kółka, należy je odtłuścić i wyczyścić, a następnie ponownie nasmarować i zamontować. Czyszczenie łożysk jest zalecane po każdej dłuższej jeździe lub przynajmniej przy każdej wymianie kółek.

Hamulec

Hamulec również ma ograniczoną żywotność i kiedy się zetrze, można go wymienić na nowy. Zazwyczaj jest przymocowany za pomocą jednej śruby, którą można łatwo odkręcić - więc jego wymiana nie stanowi żadnej trudności. Często hamulec ma kreskę wskazującą jego zużycie, dzięki czemu wiadomo, czy już wymaga wymiany.