Jak wybrać ochraniacze na rolki

Ryzyko upadku podczas jazdy na rolkach jest większe niż podczas jazdy na rowerze. Wynika to między innymi z dłuższej drogi hamowania. Podczas jazdy na rolkach istnieje wiele czynników, które mogą doprowadzić do upadku, a których nawet przy zachowaniu największej ostrożności nie jesteś w stanie kontrolować - zanieczyszczona ścieżka, ruch zwierząt czy nieprzewidywalny manewr innego rolkarza. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w ochraniacze.

 

Najpoważniejsze, a nawet śmiertelne, obrażenia mogą dotyczyć głowy. Dlatego konieczne jest noszenie kasku ochronnego (może być rowerowy). Dodatkowo zalecamy również zestaw ochraniaczy na nadgarstki, łokcie i kolana. Kolana i dłonie są najbardziej narażone na urazy podczas upadku do przodu.

 

Wybór ochraniaczy

Przy wyborze odpowiednich ochraniaczy należy pamiętać, że te najbardziej zaawansowane i wysokiej jakości oferują większy komfort i lepszą oddychalność. Właściwości te docenią szczególnie osoby, które często jeżdżą na rolkach.

Rozmiar

Rozmiar ochraniaczy należy dobrać według rozmiaru noszonej odzieży. Jednak trzeba wziąć pod uwagę również grubość rąk i nóg. Ochraniacze nie powinny być zbyt ciasne, nie mogą również krępować ruchów.