Wybór rękawic

Przy wyborze rękawic ponownie skupimy się głównie na odpowiednim rozmiarze. Pokażemy w jaki sposób zmierzyć dłoń i na podstawie pomiaru wybrać dobry rozmiar. Omówimy też różnice między podstawowymi, a lepszej klasy dłonicami.

Rozmiar rękawic

Rękawice hokejowe są podzielone na dziecięce (YT), juniorskie (JR) i seniorskie (SR) i są oznaczone numerami 8-15. Numery te oznaczają długość od stawu łokciowego do nasady najdłuższego palca. Ważne jest, by wybrać odpowiedni rozmiar, ponieważ szwy zbyt małych rękawic mogą uciskać, a za duże rękawice mogą się przesuwać. Kupując rękawice w sklepie internetowym, wystarczy zmierzyć dłoń według poniższej instrukcji.

A - Długość w calach

Dłonica rękawicy

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest dłonica rękawic. Już na zdjęciu widać, czy jest ona wykonana z materiału gorszej jakości, czy z jakościowego materiału ze wzmocnieniem zapobiegającym jej otarciom. W przypadku zwykłego materiału dłoń jest zazwyczaj beżowa lub biała, z czasem może robić się twardsza i tym samym miej czuła. Dłonica z lepszej jakości materiału jest ciemniejsza i ma wzmocnienie zwiększające jej odporność na otarcia. Przez dłuższy czas pozostaje też miękka.