Wybór łyżew hokejowych

Jeśli nie wiesz, jak wybrać łyżwy, odpowiednio trafiłeś. Postaramy się jak najbardziej ułatwić Ci dokonanie wyboru. Skupimy się głównie na doborze odpowiedniego rozmiaru łyżew dla dorosłych i dla dzieci.

Rozmiar łyżew

Jak wybrać rozmiar łyżew? Odpowiedni rozmiar jest niezmiernie ważny w przypadku łyżew hokejowych. Przy zakupie łyżew dla dorosłych radzimy wybrać łyżwy, w których długość wkładki jest o 0,5 cm większa niż długość stopy w skarpetach. Jeżeli zdecydujesz się na mniejsze łyżwy, mogą Cię niepotrzebnie boleć stopy, a dłuższy pobyt na lodowisku będzie nieprzyjemny. Z kolei wybór większych łyżew może powodować przesuwanie się stopy i mniejszą stabilność.

Kupując łyżwy dla dzieci, którym ciągle rośnie stopa, radzimy wybrać łyżwy z wkładką co najwyżej o 1 cm dłuższą niż długość stopy w skarpecie. Jazda w za dużych łyżwach mogłaby sprawiać dziecku trudności i dziecko mogłoby się po prostu o nie potykać.

 

 A - długość stopy

B - długość wkładki

C - 5 mm

 

Czasami łyżwy są oznaczone literami EE lub D. Pierwsze z nic oznaczają szersze modele, a drugie węższe. Razem z łyżwami radzimy kupić dobrej jakości skarpety, które zadbają o Twoją wygodę i minimalizują ryzyko powstawania pęcherzy. Idealne skarpety nie powinny mieć szwów na placach.