Jak wybrać odpowiednie wsparcie

Każda aktywność fizyczna wymaga innego wsparcia biustu, dlatego biustonosze sportowe dzieli się na kilka kategorii ze względu na wsparcie, które oferują. Inny typ stanika sprawdzi się podczas pilatesu i jogi, a inny w czasie jazdy na rowerze, biegania i aerobiku. Ważne jest, by dostosować wsparcie odpowiednio do aktywności. Bieganie wymaga stanika zapewniającego wyższy poziom wsparcia, a do jogi lub pilatesu wystarczy stanik z lekkim wsparciem. Biustonosze w naszej ofercie są podzielone ze względu na wsparcie na trzy kategorie – lekkie wsparcie, średnie wsparcie i wysokei wsparcie. 

 

 

Rodzaje wsparcia dla poszczególnych sportów

Korzystając z tabelki zawierającej poszczegolne dyscypliny sportowe i rozmiary staników, możesz lepiej określić potrzebne wsparcie.

 

 

  • LW - lekkie wsparcie
  • ŚW - średnie wsparcie
  • WW - wysokie wsparcie

 

 
 

 

   XS  S  M  L  XL
  Joga  LW  LW  LW  WW  WW
  Pilates  LW  LW  ŚW  WW  WW
  Wioślarstwo  LW  LW  ŚW  WW  WW
  Jazda na rowerze  LW  LW  ŚW  WW  WW
  Jazda na nartach  ŚW  ŚW  ŚW  WW  WW
  Trening obwodowy  ŚW  ŚW  WW  WW  WW
  Tenis  ŚW  ŚW  WW  WW  WW
  Taniec  ŚW  ŚW  WW  WW  WW
  Sporty zespołowe  ŚW  WW  WW  WW  WW
  Jazda konna   ŚW  WW  WW  WW  WW
  Bieganie  WW  WW  WW  WW  WW

 

Lekkie wsparcie

Lekkie wsparcie sprawdzi się podczas jogi, pilatesu i innych ćwiczeń wykonywanych w wolnym tempie. Staniki zapewniające lekkie wsparcie są zazwyczaj wykonane z cienkiego materiału, nie są usztywnione fiszbinami i mają cienkie ramiączka.

Średnie wsparcie

Staniki zapewniające średnie wsparcie są odpowiednie do fitboxu, boksu, flowingu, TRX i innych aktywności o średniej intensywności. W odróżnieniu od biustonoszy z lekkim wsparciem, staniki z tej kategorii są bardziej usztywnione, a ich  materiał jest mocniejszy.

 

Wysokie wsparcie

Biustonosze z wysokim wsparciem są odpowiednie do biegania, jumping fitnessu, treningu insanity, aerobiku i innych aktywności prowadzonych w szybkim tempie, gdzie nacisk kładziony jest głównie na skoki i intensywne obciążenie. Ten rodzaj staników ma zazwyczaj miękkie fiszbiny i szerokie ramiączka.