Wiązania do nart biegowych

Czasy starego, szerokiego wiązania są już na szczęście za nami. Dzięki postępowi technologicznemu narciarze mogą korzystać z bezpieczniejszych i wygodniejszych wiązań, które umożliwiają przede wszystkim nieporównywalnie lepsze połączenie między butami a nartami i tym samym zwiększają panowanie nad nimi. Obecnie są dostępne dwa systemy wiązań o podobnych właściwościach i ich najnowsze, wyczynowe warianty.

Rodzaje wiązań do nart biegowych

Wiązania do nart biegowych NNN (New Nordic Norm)

 

 

Wiązania marki Rottefella z belką i dwiema prowadnicami. Wersja turystyczna jest automatyczna. Wyższe kategorie są dostępne również w wersji manualnej. Wśród systemu wiązań NNN znajdują się wiązania uniwersalne i specjalistyczne do stylu klasycznego lub dowolnego z różną twardością gumowego fleksoru w przedniej części wiązania. Podłużne szyny trzymają but na odpowiednim miejscu i umożliwiają doskonałą kontrolę nad nartami.

Wiązania profesjonalne NIS (Nordic Integrated System)

 

 

Wiązania opracowane przez firmę Rottefella przeznaczone dla profesjonalnych narciarzy biegowych. Składa się z płyty montażowej zintegrowanej z nartą i samodzielnego wiązania, które blokuje się w odpowiednim miejscu bez potrzeby skomplikowanego montażu. Ten rodzaj wiązań zapewnia lepszy kontakt między butami a nartami i tym samym zwiększa kontrolę nad nartami. Jest kompatybilny ze wszystkimi butami z systemem NNN.

Wiązania SNS (Salomon Nordic System)

 

 

Automatyczne wiązania z belką i jedną prowadnicą produkowane przez firmę Salomon. Na rynku znajduje się kilka wersji tego systemu wiązań - od uniwersalnych przez klasyczne, po wiązania do stylu dowolnego. Poszczególne typy różnią się twardością gumowego fleksoru w przedniej części wiązania, zapobiegającego powrotowi buta do pozycji wyjściowej i zbyt dużemu wychyleniu do przodu. Szeroka szyna umożliwia wygodne usunięcie z niej śniegu i innych zanieczyszczeń.

Wiązania sportowe i wyczynowe SNS Pilot Skate / SNS Pilot Classic

 

 

Wiązania oferowane przez firmę Salomon przeznaczone dla profesjonalnych narciarzy. Odpowiednie do stylu klasycznego i dowolnego. Są wyposażone w specjalny system dwóch belek, które umożliwiają nie tylko lepsze połączenie buta z nartą, ale i lepszą kontrolę nad nartami.