1. Płeć

Dla kogo szukasz nart?

Damskie narty biegowe charakteryzują się damskim wzornictwem i z zasady mają bardziej miękką konstrukcję, więc nie nadają się dla mężczyzn. Jednak po uniseksowe lub męskie modele mogą sięgnąć również panie.

Tomasz, konsultant ds. nart biegowych
2. Technika

Jaką techniką jeździsz?
 

Jeden z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze nart! Jeśli już wiesz, czy szukasz modelu do techniki klasycznej, czy do dowolnej, wystarczy wybrać z oferty. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z narciarstwem biegowym, radzę zdecydować się na któryś z modeli typu combi, które umożliwiają jazdę zarówno stylem klasycznym, jak i łyżwowym. 

Tomasz, konsultant ds. nart biegowych
3. Ślizg

Szukasz nart z łuską czy bez? 

W ostatnich latach opracowano wiele technologii zwiększających odbicie w jeździe stylem klasycznym. W praktyce oznacza to, że narty mają w strefie odbicia specjalną strukturę ślizgu i nie wymagają smarowania. Docenią to głównie początkujący i rekreacyjni narciarze. Doświadczeni miłośnicy biegówek zdecydują się raczej na smarowanie nart, dzięki któremu są o nieco szybsze.

Tomasz, konsultant ds. nart biegowych
4. Wiązania

Szukasz kompletu z wiązaniami czy samych nart?

Decyzja – z wiązaniami czy bez – należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że podeszwa butów i wiązania muszą być tego samego typu!

Tomasz, konsultant ds. nart biegowych

Filtry

Sortuj według

Tagi

Płeć

Długość - CM

Marki

Marki

Kolor

(1)

Technika

Technika

Ślizg

Ślizg

Wiązania

Wiązania

Narty biegowe

Sortuj i filtruj (1 produkt)
  • Sortuj według:
Produkt: 1
Narty biegowe dla dzieci Rossignol SPEED SKIN (SS) IFP mają szerszą formę oraz ...

Narty biegowe

Biegi narciarskie to jeden z najwszechstronniejszych sportów, który jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji, a dodatkowo umożliwia pobyt na łonie natury. Aby cieszyć się narciarstwem biegowym, musisz wybrać odpowiedni typ nart zgodnie z ich przeznaczeniem. 

 

Narty do stylu klasycznego są odpowiednie dla osób, które opanowały technikę odbicia i lubią jeździć w torach. Z kolei narty łyżwowe sprawdzą się w miejscach, w których nie ma przygotowanych śladów. Osoby jeżdżące rekreacyjnie mogą sięgnąć po narty typu combi łączące zalety obu wyżej wspomnianych typów, ale pod warunkiem pewnych kompromisów. 

 

Zobacz również: Buty na biegówki | Biegówki dla dzieci | Porady -  jak wybrać biegówki