Męskie buty do biegania Under Armour

  • 1
  • 2
269,99 zł 359,99 zł (25%)
Męskie buty do biegania Under Armour MICRO G SPEED ...
Dodaj do ulubionych
359,99 zł 534,99 zł (32%)
Męskie buty do biegania Under Armour SPEEDFORM APOLLO 2 ...
Dodaj do ulubionych
394,99 zł 584,99 zł (32%)
Męskie buty do biegania Under Armour SPEEDFORM GEMINI ...
Dodaj do ulubionych
469,99 zł 534,99 zł (12%)
Męskie buty do biegania z kolekcji RUN FAST. Mają ...
Dodaj do ulubionych
  • 1
  • 2
339,99 zł 459,99 zł (26%)
Męskie buty do biegania Under Armour CHARGED BANDIT 2 z ...
Dodaj do ulubionych
314,99 zł 579,99 zł (45%)
Męskie buty do biegania Under Armour SPEEDFROM GEMINI 2 ...
Dodaj do ulubionych
284,99 zł 489,99 zł (41%)
Buty biegowe męskie Under Armour CHARGED BANDIT z ...
Dodaj do ulubionych
179,99 zł 349,99 zł (48%)
Męskie buty do biegania Under Armour MICRO G SPEED ...
Dodaj do ulubionych

Męskie buty do biegania Under Armour

Chcesz zacząć biegać, ale nie wiesz jakie buty do biegania wybrać? Choć na pozór zakup butów do biegania wydaje się prosty, to jednak warto posiadać odrobinę wiedzy na temat tego jakie buty wybrać i czym się kierować przy ich zakupie. Dobór odpowiedniego obuwia do biegania pozwoli ci uniknąć przykrych kontuzji i sprawi, że bieganie stanie się naprawdę przyjemne. 


W JAKIM TERENIE BIEGASZ?
Teren, czyli podłoże po którym najczęściej biegasz. To jedno z podstawowych pytań, na które powinieneś znać odpowiedź przy wyborze butów do biegania. 

Buty do biegania po asfalcie - buty szosowe 

Buty szosowe przystosowane są do biegania na twardych nawierzchniach, które zapewniają Ci odpowiednią amortyzację i uchronią przed kontuzjami. Obuwie to ma płaski bieżnik na podeszwie oraz miękką, wyczuwalną amortyzację. 

Buty do biegnia w terenie - buty terenowe 

Buty terenowe (trailowe) przeznaczone są do biegania w terenie po wymagających nawierzchniach naturalnych, takich jak błoto, piach, śnieg, kamienie, trawa, na których dodatkowym czynnikiem jest nachylenie terenu. Wyróżniają się solidnością konstrukcji cholewki, która powinna być odporna na uderzenia i zaczepienia przez występy podłoża oraz roślinność. Podeszwa jest bardziej urzeźbiona niż w butach przeznaczonych do biegania po twardych nawierzchniach. Ze względu na miękkość podłoża poziom amortyzacji butów trailowych jest zwykle niższy niż butów szosowych. 

Buty neutralne 

Buty neutralne to buty do biegania z lądowaniem na przedniej części stopy. Przy tej technice mniej obciążany jest układ stawowy biegacza, za to mocniej zaangażowane są mięśnie nóg, szczególnie mięśnie łydek i ścięgno Achillesa. Działają one jak naturalny amortyzator, nie potrzeba wtedy amortyzacji w butach, zwłaszcza pod piętą. Buty takie są też bardzo plastyczne, pozbawione sztywnych elementów stabilizujących. O ile w butach dla osób lądujących na pięcie występują często sztywne zapiętki, o tyle w butach do biegania naturalnego są one miękkie. Buty takie wyróżniają się także lekkością.

W naszym sklepie znajdziesz buty do biegania w każdym terenie. Oferujemy buty damskie, męskie i dziecięce najlepszych światowych marek - Nike, Adidas, Reebok, Asics, Salomon i wiele innych. Wybierz buty dla siebie i pokonuj coraz dłuższe dystanse!